Tarihçe

Tarihçe

5 Ocak Demirspor Kulübü 5 0cak 2020 Yılında Gökhan Özdemir ve arkadaşlarının çabasıyla Adana Çukurova semtinde kurulmuştur. Takım logosu Adana'nın Kurtuluşu Olan 5 Ocak tarihiyle Adanamızın tarihi Taş köprüsünün sembollerini bulundurmaktadır.

Adanamızın Kurtuluş Günü ile aynı adı taşıyan kulübümüzün renkleri; Lavivert-Beyaz olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte kulübümüz hem amatör hem de küçük yaş gruplarının yanısıra farklı spor branşlarını da bir çatı altında toplamıştır.
5 Ocak Demirspor kulübü, Adanaya örnek olacak çalışmaları ve projeleriyle bu alana gerçek anlamda yeni bir soluk getirmekle beraber Adana'nın çeşitli yerlerinde futbol okulu eğitimlerine başlayan ve aynı zamanda alt yapısına sporcular kazandırmak için yoğun bir tempoda aralıksız çalışmalarına devam etmektedir. Adana futbolunda i̇z bırakmış geçmişi başarılar i̇le dolu olan başkan Gökhan Özdemir'in temel amacı: Adanamızın çocuklarını k̈öẗü alı̧şkanlıklardan kurtarıp spora ÿönlendirmek ve aynı zamanda da Türk futboluna ahlaklı ve yetenekli futbolcular kazandırmak i̇çin ç̧ok büyük uğraşlar vermektir.